ساعات کاری 3 ظهر تا 7 عصر
مطهری، خیابان فجر، روبروی بیمارستان جم، کوچه مدائن، ساختمان پزشکان ماهان ، طبقه 1 واحد 1
3 ظهر تا 7 عصر

ارتوکین(پرتوکین)

درمان آرتروز زانو با جدیدترین روش های غیر جراحی

ارتوکین(پرتوکین)

ارتوکین درمانی به عنوان یکی از موثرترین و همه کاره ترین تکنیک های بیولوژیکی شناخته شده است که روند پاتولوژیک التهاب و درد را که با بیماری های تخریب کننده ی مفصلی و آسیب های مفاصل همراه است، مهار می کند. روشی است که در آن خون بیمار استخراج، دستکاری و به عنوان یک داروی ضد التهابی برای کاهش دردهای مزمن و درد آرتروز به بدن وارد می شود. این درمان به عنوان سلول درمانی برای آرتریت، درمان پارگی منیسک، درمان ACL پاره شده و درمان آسیب غضروف MCL ناشی از آسیب های ورزشی، استفاده می شود. این روش راهی برای درمان دردهای مزمن، بدون نیاز به دارو یا مواد خارجی است. این روش بیولوژیکی است و از پروتئین ها و فاکتورهای شفابخش خود بدن استفاده می کند.

روند درمان ارتوکین(پرتوکین) چگونه است؟

ابتدا از بیمار خون گرفته می شود؛
این روش مشابه نمونه‌گیری خون برای آزمایش‌های آزمایشگاهی انجام می‌شود و مرتبط با درد نیست.
خون در دمای ۳۷ درجه سانتی گراد انکوبه می شود که باعث تحریک در تولید IL-1Ra است.
درمان شامل القای یک آنتاگونیست بیولوژیکی و آنتاگونیست گیرنده اینترلوکین-1 (IL-1Ra) با تزریق است که از پلاسمای خون بیمار جدا می شود. پروتئین محافظ ضد التهابی (IL-1Ra) به ناحیه دردناک تزریق می شود که به کاهش درد مفاصل و کاهش التهاب بافت آسیب دیده کمک می کند.
با استفاده از سانتریفیوژ آزمایشگاهی برای جداسازی اجزای خون، پروتئین استخراج می شود.
این استخراج به صورت آمپول بایگانی می شود تا بعداً به صورت تزریقی در دسترس قرار گیرد.
این تزریق ها یک تا دو بار در هفته انجام می شود و به بیماران توصیه می شود که به مدت ۴۸ ساعت از ورزش های سنگین خودداری کنند.

اثرات درمان ارتوکین(پرتوکین) چقدر طول می کشد؟

هر مورد درمان به نوع هر بیمار بستگی دارد و در نتیجه با مدت زمان متفاوتی ادامه خواهد داشت. شدت آسیب، طول نتایج را تعیین می کند. فرآیند بهبود بلافاصله پس از تحویل سلول ها به بدن آغاز می شود. اثر بخشی درمان به توانایی بیمار برای پیگیری مراقبت های پس از درمان بستگی دارد که شامل توانبخشی گسترده برای تقویت مناطق تحت درمان است.

مزایای درمان ارتوکین(پرتوکین) چیست؟

مزایای اصلی درمان ارتوکین در مقایسه با سایر انواع درمان های محافظه کارانه برای بیماری های مفاصل عبارتند از: